28 Mayıs 2024 , Salı

Megane 3 – Fluence Hırsızlık/Gasp Engelleme Özelliği Aktivasyonu – DDT4ALL Gizli Özellik

Merhaba arkadaşlar,

Bu videoda DDT4ALL uygulaması ile Megane 3 ve Fluence araçlarda hırsızlık/gasp engelleme özelliğinin nasıl aktif hale getirileceğini anlatıyorum. Özellik, aracın kilinin kumanda ile açılması ile devreye giriyor. Kumandadan kilit açma tuşuna bir sefer basıldığında sadece sürücü kapısının kilidi açılmakta, ikinci seferde ise tüm kapı kilitleri serbest konuma geçmektedir. Böylelikle bir anlık gafletten faydalanarak aracın diğer tarafından kapıyı açıp çantanın vs. çalınmasının önüne geçilmektedir. Özellikle kadın sürücülerin işine yarayacağını düşündüğüm özelliğin detayları videoda,

İyi seyirler.

Hakkında sbugra

Küçük yaşlarda bilgisayarla tanışan, zaman içerisinde elektroniğe merak salan bir havacılık tutkunu. Bildiklerini paylaşmayı seven ve öğrenmeye açık bir arkadaş. Edindiği tecrübeleri paylaşmak için kurduğu bu site, ziyaret edenlere değer katabiliyorsa ne mutlu ona.

Göz Atın

Megane 3 – Fluence Araçlara Bluetooth & USB’li Orijinal Teyp Montajı Nasıl Yapılır? Soket Bağlantı Şeması Burada!

Merhaba, Özellikle faz 1 (2010-2012) Megane 3 ve Fluence araçların baz versiyon teyplerinin USB, Bluetooth …

7 yorumlar

 1. Merhaba öncelikle bilgi paylaşımlarınız ve emekleriniz için teşekkür ederim.Bir sorum olacak aracım 2013 fluence antihighjack özelliğini videonuz sayesinde açtım fakat eller serbest modunda araç kendi kendine kapanıyor ancak açarken eller serbest çalışmıyor karttan açmak gerekiyor. Bunun bildiğiniz bir çözümü var mı ben bir şeyi yanlış mı yaptım acaba.Teşekkürler

  • Merhaba, ilginiz için ben teşekkür ederim. Aracınızda kızılötesi sensörler mevcut mu yoksa 4 kapıda buton mu bulunuyor?

   • Merhaba Buğra bey butonlar mevcut .sanırım kızıl ötesi de var tutma kolunun arkasında siyah plastik dikdörtgenler de var.ama önceden de elimizi attığımızda onlar aktif olmuyordu hep butonlarla açıyorduk.

    • Aracınız geçiş dönemi olduğu için kapı sacında kızılötesi sensör yuvaları var fakat içinde sensörler bulunmuyor. Kızılötesi sensörlerin olduğu araçlarda sistem çalışıyor fakat butonlu araçlarda durumun ne olduğuna dair bilgim bulunmuyor. Sizinle aynı aracı kullanan bir arkadaşım var onun aracında özelliği açıp test edelim, onda da aynı durum varsa yorumumuzu bunun sonucunda yapalım. Sonucu size bildireceğim.

     • Teşekkürler ilginize.

     • Merhaba,
      Özelliği test ettik arkadaşımın aracında da bahsettiğiniz şekilde çalışıyor, karttan açmak gerekiyor. Butonlu araçlar için kullanışlı bir özellik olmadığını anlamış olduk.

 2. Çok teşekkürler çalışmalarınızda başarılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir