31 Mayıs 2024 , Cuma

Revell 1/48 Ölçekli A10 Thunderbolt 2 Model Çalışmam

A.B.D. tarafından özellikle 1. Körfez Harekatı zamanında çokça kullanılan, düşük hızlarda havada kalabilen ve burnundaki topu sayesinde tank katili ünvanını alan A10 Thunderbolt 2 model savaş uçağının Revell firması tarafından çıkartılan 1/48 ölçekli plastik modelini tamamladım.  Yapımı esnasında çokça keyif veren bu modele ön dikme üzerindeki aydınlatma ışığını, kanat uçlarındaki navigasyon ışıklarını ve strobe (çakar) ışıklarını elektronik devreler sayesinde ekledim. İçerisinde Li-Po batarya barındıran uçak şarj edilerek 3 gün boyunca ışıkların yanması sağlanabiliyor.

Hakkında sbugra

Küçük yaşlarda bilgisayarla tanışan, zaman içerisinde elektroniğe merak salan bir havacılık tutkunu. Bildiklerini paylaşmayı seven ve öğrenmeye açık bir arkadaş. Edindiği tecrübeleri paylaşmak için kurduğu bu site, ziyaret edenlere değer katabiliyorsa ne mutlu ona.

Bir yorum var

  1. Merhaba çalışmalırınız takdire şayan yakın takip ediyorum sizi, Megane 4 aracım var multimedya ekran taktım ddt4all uygulaması ile anten çekim gücünü artırmak ve LPG li aracımda benzin göstergesi düşme sorunu için ibre kalibrasyonu nu yapmak istiyorum, bu konular hakkında yardımcı olabilir misiniz müsait bir zamanınızda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir