31 Mayıs 2024 , Cuma

Megane 3 – Fluence LPG’de Benzin Göstergesi Düşmesi Sorunu ve Çözümü – DDT4ALL Gizli Özellik

Merhaba, özellikle Fransız üreticiler tarafından geliştirilen araçlarda görülen(not:bu bir sorun değildir sistemin çalışması bu şekilde tasarlanmıştır) LPG ile kullanım esnasında benzin göstergesinin de azalması durumuna Megane 3 – Fluence araçlar için çözüm buluyoruz. Bu durum aracın benzin göstergesinin anlık olarak depodaki yakıtı göstermek yerine belirli aralıklarla referans ölçümler yaparak sonrasında ECM(motor kontrol ünitesi – enjeksiyon beyni) tarafından hesaplanan tüketim değerleri üzerinden işlem yapması neticesinde görülmektedir. Bu videodaki ayarlar ile referans ölçüm aralıklarını düşürüp sorundan kurtuluyoruz. İyi seyirler.

Hakkında sbugra

Küçük yaşlarda bilgisayarla tanışan, zaman içerisinde elektroniğe merak salan bir havacılık tutkunu. Bildiklerini paylaşmayı seven ve öğrenmeye açık bir arkadaş. Edindiği tecrübeleri paylaşmak için kurduğu bu site, ziyaret edenlere değer katabiliyorsa ne mutlu ona.

Göz Atın

Megane 3 – Fluence Araçlara Bluetooth & USB’li Orijinal Teyp Montajı Nasıl Yapılır? Soket Bağlantı Şeması Burada!

Merhaba, Özellikle faz 1 (2010-2012) Megane 3 ve Fluence araçların baz versiyon teyplerinin USB, Bluetooth …

3 yorumlar

  1. Slm kardeşim iyi akşamlar bu saate seni rahatsız ediyorum kardeşim ben 2016 fluence var lpg taktım ama yakıt deposu da benzin yarım depo benzin var ama benzin ışığı yanıyor bu konuda senden yardım istiyorum sen video anlatmışsın ama ben bunu nasıl yapılıcağımı bilmiyorum ben Düzce’de yaşıyorum bana bu konuda yardım eder idin lütfen şimdiden teşekkürler iyi akşamlar 0530 490 6838 ufuk koç

  2. Acaba CMFB Cluster v6.08 Cluster/TDB da nereden neyi değiştirmemiz gerekir bu işlemi 2018 duster 1.6 sce ye uygulamak için?

    • Merhaba,
      Cluster > Ecriture Configuration Jaugeage > Configuration Jaugeage sayfasında “Coeff divers – Ecriture ” başlıklı yeşil alanda bulunan “FuelReadjust.L2offL0_CF” ayarını 1 olarak değiştirip dener misiniz. Bu seçenek sonrasında her kontak açıldığında düzeltme yapması gerekiyor. İşlemi yapmadan önce mevcut sayfanın ekran resmini almayı unutmayın. Ayrıca komut sonrasında panele soft reset atmayı da unutmayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir