28 Eylül 2020 , Pazartesi

Megane 3 – Fluence Koltuk Isıtma Sistemi Montajı Aktivasyonu Nasıl Yapılır? Bölüm : 1

Merhaba, aracımın altyapısına hakim olmaya başladıkça daha önce planladığım projeleri sırayla hayata geçiriyorum. Bunlardan biriside koltuk ısıtma sistemini orijinal tesisat altyapısına sadık kalarak çalışır duruma getirmek. Avrupa, Rusya ve İskandinav ülkelerine satılan Megane 3 ve Fluence araçlarda koltuk ısıtma sistemi opsiyonu bulunuyor fakat ülkemiz pazarında satılan araçlarda bu imkanı bulamıyoruz. Bu videoda tasarladığım koltuk ısıtma kontrol modülü ve araçta bulunan tesisat ile ilgili bilgiler veriyorum. Detaylar videoda, iyi seyirler.

Hakkında sbugra

Küçük yaşlarda bilgisayarla tanışan, zaman içerisinde elektroniğe merak salan bir havacılık tutkunu. Bildiklerini paylaşmayı seven ve öğrenmeye açık bir arkadaş. Edindiği tecrübeleri paylaşmak için kurduğu bu site, ziyaret edenlere değer katabiliyorsa ne mutlu ona.

Göz Atın

Meraklısına! OBD2 Nedir? Nasıl Çalışır? Örnekli Anlatım!

Merhaba, Önceki videolarda Arduino ve CAN Bus Shield kullanarak aracın CAN hattını okuyup yorumlama işlemini …

2 yorumlar

  1. Merhaba Buğra abi .Kontrolcüyü satışa çıkramktan bahsetmişdin.Satışa çıktı mı?Çıktıysa bu konu hakkında geri bildirimde bulunur musun?Aracımızda uygulamayı düsünüyoruz.Araç:Dacia Duster 2019 Comfort

    • Merhaba,
      İlginiz için teşekkür ederim. Duster’ın tesisat yapısı hakkında bilgi sahibi değilim maalesef.
      Modül ile buton üzerinden ısıtmayı kontrol edebilirsiniz fakat kadran üzerinde uyarı ışığı vs. yanmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir