30 Mayıs 2024 , Perşembe

Megane 3 – Fluence Koltuk Isıtma Sistemi Montajı Aktivasyonu Nasıl Yapılır? Bölüm 3.2

Merhaba,

Bu videoda ısıtma pedleri montajı, koltuğun toparlanması, koltuk ana soketi ile tasarlamış olduğum kontrol modülünü bağlayan hatların çekilmesi, ısıtma pedleri bağlantılarının yapılması, işlemleri tamamlanan koltuğun araca montajı ve koltuk ısıtma sisteminin çalışmasını görebilirsiniz. Başarıyla tamamlanan projemin son videosu tüm detayları ile sizlerle, iyi seyirler.

Hakkında sbugra

Küçük yaşlarda bilgisayarla tanışan, zaman içerisinde elektroniğe merak salan bir havacılık tutkunu. Bildiklerini paylaşmayı seven ve öğrenmeye açık bir arkadaş. Edindiği tecrübeleri paylaşmak için kurduğu bu site, ziyaret edenlere değer katabiliyorsa ne mutlu ona.

Göz Atın

Megane 3 – Fluence Araçlara Bluetooth & USB’li Orijinal Teyp Montajı Nasıl Yapılır? Soket Bağlantı Şeması Burada!

Merhaba, Özellikle faz 1 (2010-2012) Megane 3 ve Fluence araçların baz versiyon teyplerinin USB, Bluetooth …

2 yorumlar

 1. Buğra kardeşim https://www.youtube.com/watch?v=0UaP5EaYydg adresinde yaptığın açıklama benimde kafamda olan bir açıklamaydı
  3. fren lambası direkt olarak UCH ünitesi tarafından kontrol ediliyor. Lamba yanmadığı zamanlarda ünite sınırlı gerilim uygulayarak (8.5v) lambanın sağlamlığını kontrol ediyor. Onarım esnasında kullandığınız LED, sistemin çekmesi gereken akımdan eksik veya fazlasını çekiyor olabilir. Bu sebepten UCH ünitesi lambayı korumaya geçirip o hatta giden gücü kesiyor. Farklı LED ile deneyin.demiştin bende
  “zaten başka bir led takılı ama çalışmıyor”Senden ricam
  UCH den hata kaydını silmek için komutları yazarsan sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Aydınlatma sistemi OBD2 standardı içinde olmadığından klasik OBD2 yazılımları ile bu arıza kaydı okunamaz ve silinemez. Bu işlem için Renault CLIP veya DDT4ALL yazılımı ve uygun OBD2(PIC18F25K80) cihazı kullanmanız gerekiyor. İşlem ilgili daha önce yayınladığım videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
   https://www.youtube.com/watch?v=5IbMFxqETEQ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir