30 Mayıs 2024 , Perşembe

Fren Çakar Modülü Projesi : Bölüm 1 – Devre Tasarımı Yapıyoruz

Merhaba arkadaşlar, aracımda F1 fren çakar modülü kullanmaya karar verdikten sonra arayışa girerek piyasadaki ürünleri inceledim. Piyasadaki ürünler gerek boyut, gerek çalışma şekli (yazılım) gerekse malzeme kalitesi olarak aklıma yatmadığı için kendi modülümü kendim tasarlayıp üretmeye karar verdim ve bu projeyi hayata geçirdim. Sonuç olarak piyasadaki en ince, en küçük modül ortaya çıktı. Devrenin tasarımından kart üretimine montajından yazılıma her işlemi sizlerle paylaşıyorum. Keyifle izleyeceğiniz, merakınızı gidereceğiniz ve yeni bilgiler edineceğiniz bir video serisi olmasını umuyorum. Bu videoda modülün bedeni olan elektronik kartı Diptrace isimli uygulamayı kullanarak tasarlıyorum. Ücretsiz ve kullanımı kolay olan bu programı hobi yada profesyonel manada devre tasarlamak isteyenler için tavsiye ederim. İyi seyirler.
Malzeme listesi;
MCU : Atmel ATTiny85 – 20su
MOSFET: Vishay SUD25N15 N-Channel
REGÜLATÖR: AMS1117 5V
KONDANSATÖR : 100NF, 100PF
DİRENÇ:10Kohm,100 ohm
BUTON:3X4mm SMD Push Button

Hakkında sbugra

Küçük yaşlarda bilgisayarla tanışan, zaman içerisinde elektroniğe merak salan bir havacılık tutkunu. Bildiklerini paylaşmayı seven ve öğrenmeye açık bir arkadaş. Edindiği tecrübeleri paylaşmak için kurduğu bu site, ziyaret edenlere değer katabiliyorsa ne mutlu ona.

Göz Atın

DDT4ALL İle Dacia Duster 2 Gizli Özellik Aktivasyonu Nasıl Yapılır?

Bu videoda, DDT4ALL yazılımı ve içerisinde PIC18F25K80 mikrodenetleyicisi barındıran ELM327 cihazı yardımıyla Dacia Duster 2 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir